GNR10BCZ
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
GNR10BCZ PDF
Type Description
Series:GNR
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:10 A