G3F-203S-DC3-28
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 3A 75-264V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3F-203S-DC3-28 PDF
Type Description
Series:G3F
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Socketable
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:3 ~ 28VDC
Voltage - Load:75 V ~ 264.0 V
Load Current:3 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Plug In
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-660V
PLA160S
PLA160S
SSR RELAY SPST-NO 50MA 0-300V
LCA125
LCA125
SSR RELAY SPST-NO 170MA 0-350V
155060SS75300
155060SS75300
WL-SMSW SMT MONO-COLOR SIDE VIEW
G3F-203S-DC3-28
G3F-203S-DC3-28
SSR RELAY SPST-NO 3A 75-264V
RSFMLHR3G
RSFMLHR3G
DIODE GEN PURP 500MA SUB SMA