AQ2A2-J-ZP3/28VDC
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-250V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
AQ2A2-J-ZP3/28VDC PDF
Type Description
Series:AQ1
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:3 ~ 28VDC
Voltage - Load:75 V ~ 250.0 V
Load Current:2 A