G3VM-401E(TR)
Description
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V
DataSheet
G3VM-401E(TR) PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.15VDC
Voltage - Load:0 V ~ 400.0 V
Load Current:120 mA
On-State Resistance (Max):35 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:6-SMD (0.300", 7.62mm)