PRGA48150-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 150A 48-530V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
PRGA48150-10 PDF
Type Description
Series:PRG
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:48 V ~ 530.0 V
Load Current:150 A