G3VM101PR
Description
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-100V
DataSheet
G3VM101PR PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.15VDC
Voltage - Load:0 V ~ 100.0 V
Load Current:100 mA
On-State Resistance (Max):14 Ohms
Termination Style:SMD (SMT) Tab
Package / Case:4-SMD (0.128", 3.25mm)