DC100A60
Description
SSR RELAY SPST-NO 60A 1-72V
DataSheet
DC100A60 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Output Type:DC
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:1 V ~ 72.0 V
Load Current:60 A
On-State Resistance (Max):6 mOhms