AQ1AD2-3/28VDC
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 1A 10-200V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
AQ1AD2-3/28VDC PDF
Type Description
Series:AQ1
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:3 ~ 28VDC
Voltage - Load:10 V ~ 200.0 V
Load Current:1 A