CNR60A20U
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 20A 48-600V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CNR60A20U PDF
Type Description
Series:CNR
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:90 ~ 280VAC/DC
Voltage - Load:48 V ~ 600.0 V
Load Current:20 A