20LPCV2440
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A 20-300V
DataSheet
20LPCV2440 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Output Type:AC, Proportional Control
Voltage - Input:4 ~ 20mA
Voltage - Load:20 V ~ 300.0 V
Load Current:40 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)