PVR3300NPBF
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
SSR RELAY DPST-NO 165MA 0-300V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
PVR3300NPBF PDF
Type Description
Series:PVR, HEXFET®
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Through Hole
Circuit:DPST-NO (2 From A) x 2
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.2VDC
Voltage - Load:0 V ~ 300.0 V
Load Current:165 mA
On-State Resistance (Max):24 Ohms
Termination Style:PC Pin
Package / Case:16-DIP (0.300", 7.62mm), 10 Leads
Supplier Device Package:16-DIP
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
D1202-B
D1202-B
SSR RELAY SPST-NC 2A 24-140V