G3NA-D210B-AC100-240
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 4-220V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3NA-D210B-AC100-240 PDF
Type Description
Series:G3NA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:100 ~ 240VAC
Voltage - Load:4 V ~ 220.0 V
Load Current:10 A