S202S12F
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 8A 80-240V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
S202S12F PDF
Type Description
Series:S202
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:1.2VDC
Voltage - Load:80 V ~ 240.0 V
Load Current:8 A