DC100A40
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A 1-72V
DataSheet
DC100A40 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Output Type:DC
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:1 V ~ 72.0 V
Load Current:40 A
On-State Resistance (Max):7 mOhms