PVN012S-T
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2.5A 0-20V
DataSheet
PVN012S-T PDF
Type Description
Series:PVN, HEXFET®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.2VDC
Voltage - Load:0 V ~ 20.0 V
Load Current:2.5 A
On-State Resistance (Max):100 mOhms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:6-SMD (0.300", 7.62mm)