PVR3301NPBF
Description
SSR RELAY DPST-NO 165MA 0-300V
DataSheet
PVR3301NPBF PDF
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.2VDC
Voltage - Load:0 V ~ 300.0 V
Load Current:165 mA
On-State Resistance (Max):24 Ohms
Termination Style:PC Pin
Package / Case:16-DIP (0.300", 7.62mm), 10 Leads