RGS1A23D20KGU
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 20A 24-230V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RGS1A23D20KGU PDF
Type Description
Series:RGS
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:3 ~ 32VDC
Voltage - Load:24 V ~ 230.0 V
Load Current:20 A