G3FD-X03S-DC3-28
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 3A 3-52.8V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3FD-X03S-DC3-28 PDF
Type Description
Series:G3FD
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Socketable
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:3 ~ 28VDC
Voltage - Load:3 V ~ 52.8 V
Load Current:3 A