G3VM-101LR
Description
SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-100V
DataSheet
G3VM-101LR PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.15VDC
Voltage - Load:0 V ~ 100.0 V
Load Current:80 mA
On-State Resistance (Max):14 Ohms
Termination Style:SMD (SMT) Tab
Package / Case:4-SMD (0.165", 4.20mm)
Supplier Device Package:4-SSOP
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AQW275A
AQW275A
SSR RELAY SPST-NO 1.1A 0-100V
SSR RELAY SPST-NO 2A 3-33V
MCTC2490JVHD
MCTC2490JVHD
SSR RELAY SPST-NO 90A 24-280V
A-4600
A-4600
INSERTION TOOL CONTACT SIZE 12
G3VM-101LR
G3VM-101LR
SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-100V
81348
1/2" DR LOCKING EXTEN 3"