EZ240D12-B
Description
SSR RELAY SPST-NC 12A 24-280V
DataSheet
EZ240D12-B PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NC (1 Form B)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:3 ~ 15VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:12 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)