DC200A10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 1-150V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
DC200A10 PDF
Type Description
Series:PowerPlus DC
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:1 V ~ 150.0 V
Load Current:10 A
On-State Resistance (Max):40 mOhms