G3VM-101LR(TR)
Manufacturer
Omron Electronics Components
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-100V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3VM-101LR(TR) PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.15VDC
Voltage - Load:0 V ~ 100.0 V
Load Current:80 mA
On-State Resistance (Max):14 Ohms
Termination Style:SMD (SMT) Tab
Package / Case:4-SMD (0.165", 4.20mm)