D53TP50DP
Description
SSR RELAY 3PST-NO 50A 48-530V
DataSheet
D53TP50DP PDF
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 530.0 V
Load Current:50 A