10PCV2440
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A 100-240V
DataSheet
10PCV2440 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Output Type:AC, Proportional Control
Voltage - Input:2 ~ 10VDC
Voltage - Load:100 V ~ 240.0 V
Load Current:40 A