MS11-CMX200D3
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 3A 0-200V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
MS11-CMX200D3 PDF
Type Description
Series:MS11-CMX
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:5 ~ 10VDC
Voltage - Load:0 V ~ 200.0 V
Load Current:3 A
On-State Resistance (Max):200 mOhms