DR10D12X
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 12A 1-100V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
DR10D12X PDF
Type Description
Series:DR
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:1 V ~ 100.0 V
Load Current:12 A
On-State Resistance (Max):100 mOhms