DRA3P48A2R2
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
RELAY SSR 480 V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
DRA3P48A2R2 PDF
Type Description
Series:DRA3P
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:3PST-NO (3 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:200 ~ 265VAC
Voltage - Load:48 V ~ 510.0 V
Load Current:2.4 A