D24110PG
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
RELAY SSR 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
D24110PG PDF
Type Description
Series:1
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:3 ~ 32VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:110 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Screw Terminal
Package / Case:Hockey Puck
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TOS 24-230VUC 230VAC1A 6.4MM
HA4825G
HA4825G
RELAY SSR 530VAC/25A DC
SO865070
SO865070
SINGLEPHASEPOWER SOLID STATE REL
12010X
12010X
SWITCH TOGGLE 3POS STR 1B/1B
US1G-TP
US1G-TP
DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC