SSRMP-480D16R
Description
SSRMP SERES,MINI PUK,16A,480VAC,
DataSheet
SSRMP-480D16R PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 480.0 V
Load Current:16 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)