CPC1019NTR
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
RELAY OPTOMOS SP-NO 750MA 4-SOP
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CPC1019NTR PDF
Type Description
Series:CPC, OptoMOS®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:1.2VDC
Voltage - Load:0 V ~ 60.0 V
Load Current:750 mA
On-State Resistance (Max):600 mOhms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:4-SOP (0.150", 3.81mm)
Supplier Device Package:4-SOP
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
D1D07K
D1D07K
SOLID STATE RELAY 100 VDC
SSR RLY 25A - 43.2-660V AC
PIR6WB-1PS-12VDC-C
PIR6WB-1PS-12VDC-C
INTERFACE RELAY SPST(1NO) 12VDC
198
LCD MOD 80DIG 20X4 TRANSFLECTIVE
CPC1019NTR
CPC1019NTR