PM6760D30RP
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
3-PHASE SSR 48-600VAC PNL MNT
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
PM6760D30RP PDF
Type Description
Series:PM67
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:3PST-NO (3 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 600.0 V
Load Current:30 A