AQB2A2-ZT10/18VDC
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-250V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
AQB2A2-ZT10/18VDC PDF
Type Description
Series:AQ-B
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:10 ~ 18VDC
Voltage - Load:75 V ~ 250.0 V
Load Current:2 A