AQB1A2-T10/18VDC
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 1A 75-250V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
AQB1A2-T10/18VDC PDF
Type Description
Series:AQ-B
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:10 ~ 18VDC
Voltage - Load:75 V ~ 250.0 V
Load Current:1 A