YC248-FR-07698KL
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
3672
Description
RES ARRAY 8 RES 698K OHM 1606
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
YC248-FR-07698KL PDF
Type Description
Series:YC248
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):698k
Tolerance:±1%
Number of Resistors:8
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:16
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:DDRAM, SDRAM
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1606, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)