4818P-2-121
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
4452
Description
RES ARRAY 17 RES 120 OHM 18SOIC
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4818P-2-121 PDF
Type Description
Series:4800P
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):120
Tolerance:±2%
Number of Resistors:17
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:18
Power Per Element:80mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:Automotive AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:18-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package:18-SOM
Size / Dimension:0.490" L x 0.220" W (12.45mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)