TC124-FR-07680RL
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
4507
Description
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 0804
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
TC124-FR-07680RL PDF
Type Description
Series:TC124
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):680
Tolerance:±1%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:DDRAM, SDRAM
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)