EXB-V4V471JV
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
4679
Description
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 0606
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
EXB-V4V471JV PDF
Type Description
Series:EXB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):470
Tolerance:±5%
Number of Resistors:2
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:4
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0606, Concave
Supplier Device Package:0606
Size / Dimension:0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)