RFS062PJ270CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
VIGOR # :
4725
Description
RES ARRAY 2 RES 27 OHM 0603
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
RFS062PJ270CS PDF
Type Description
Series:RFS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):27
Tolerance:±5%
Number of Resistors:2
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:4
Power Per Element:31.25mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0302 (0805 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)