EXB-D10C122J
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
4868
Description
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 1206
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
EXB-D10C122J PDF
Type Description
Series:EXB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):1.2k
Tolerance:±5%
Number of Resistors:8
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:10
Power Per Element:50mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)