4814P-2-272
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
8884
Description
RES ARRAY 13 RES 2.7K OHM 14SOIC
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4814P-2-272 PDF
Type Description
Series:4800P
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):2.7k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:13
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:14
Power Per Element:80mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:Automotive AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package:14-SOM
Size / Dimension:0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)