752091123GPTR7
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
10909
Description
RES ARRAY 8 RES 12K OHM 9SRT
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
752091123GPTR7 PDF
Type Description
Series:752
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):12k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:8
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:9
Power Per Element:80mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:9-SRT
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):0.100" (2.53mm)