4606X-101-151LF
VIGOR # :
10985
Description
RES ARRAY 5 RES 150 OHM 6SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4606X-101-151LF PDF
Type Description
Series:4600X
Package:Bulk
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):150
Tolerance:±2%
Number of Resistors:5
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:6
Power Per Element:200mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-SIP
Supplier Device Package:6-SIP
Size / Dimension:0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
77083151P
77083151P
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 8SIP