766141124GPTR13
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
19771
Description
RES ARRAY 13 RES 120K OHM 14SOIC
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
766141124GPTR13 PDF
Type Description
Series:766
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):120k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:13
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:14
Power Per Element:80mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max):0.069" (1.75mm)