RACF324DJT100K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 2010
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
RACF324DJT100K PDF
Type Description
Series:RACF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):100k
Tolerance:±5%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:125mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2010 (5025 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.118" W (5.08mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)