CRA04P0836K80JTD
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 0804
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CRA04P0836K80JTD PDF
Type Description
Series:CRA04
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):6.8k
Tolerance:±5%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)