
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RPS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Circuit Type: | Isolated |
| Resistance (Ohms): | 5.1 |
| Tolerance: | ±5% |
| Number of Resistors: | 4 |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Number of Pins: | 8 |
| Power Per Element: | 62.5mW |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0804, Convex, Long Side Terminals |
| Supplier Device Package: | 0804 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.46mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RPS104PJ5R1CS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 1206
RES ARRAY 4 RES 22.1 OHM 1206
RES ARRAY 13 RES 12K OHM 14SOIC
CAP CER 100PF 1.5KV NP0 1206
CONN HEADER VERT 29POS 2.54MM
RESISTOR ARRAY CONVEX 0402X4R
CONN TNC JACK STR 50 OHM CRIMP