CRA06E08327R4FTA
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 4 RES 27.4 OHM 1206
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CRA06E08327R4FTA PDF
Type Description
Series:CRA06
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):27.4
Tolerance:±1%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)