752241104GTR7
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 22 RES 100K OHM 24DRT
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
752241104GTR7 PDF
Type Description
Series:752
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):100k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:22
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:24
Power Per Element:80mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:24-DRT
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):0.100" (2.53mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RPS104PJ751CS
RPS104PJ751CS
RESISTOR ARRAY CONVEX 0402X4R
766143270G
766143270G
RES ARRAY 7 RES 27 OHM 14SOIC
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP
752241104GTR7
752241104GTR7