MNR14E0APJ563
Description
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 1206
DataSheet
MNR14E0APJ563 PDF
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):56k
Tolerance:±5%
Number of Pins:8
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:Automotive AEC-Q200
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)