4608X-101-123
Description
RES ARRAY 7 RES 12K OHM 8SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4608X-101-123 PDF
Type Description
Series:4600X
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):12k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:7
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:200mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-SIP
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CRA06S043200RJTA
CRA06S043200RJTA
RES ARRAY 2 RES 200 OHM 0606
766141201G
766141201G
RES ARRAY 13 RES 200 OHM 14SOIC
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 16SOIC
SIT9120AI-1C1-25E148.500000Y
SIT9120AI-1C1-25E148.500000Y
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
4608X-101-123
4608X-101-123
RES ARRAY 7 RES 12K OHM 8SIP
2333
RFSW,S,040
VI-B4W-IU-B1
VI-B4W-IU-B1
DC DC CONVERTER 5.5V 200W